Στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ναυπάκτου θα συγκεντρώνονται τρόφιμα για την υποστήριξη οικογενειών που διαβούν κάτω από τα όρια της φτώχειας.

Δείτε την σχετική ανακοίνωση από το Κοινωνικό Παντοπωλείο Ναυπάκτου.

Αξιότιμοι εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές,
Με αφορμή τις ημέρες του Πάσχα παρακαλούμε για τη συμπαράστασή σας στο έργο μας, που έχει ως στόχο την υποστήριξη οικογενειών που διαβούν κάτω από τα όρια της φτώχειας. Θα θέλαμε να σταθείτε αρωγοί στη συγκέντρωση προϊόντων μακράς διάρκειας για την ενίσχυση των άπορων οικογενειών που κατοικούν στο Δήμο μας. Η θετική σας ανταπόκριση, θα μας χαροποιήσει ιδιαίτερα και θα ανακουφίσει έστω και στο ελάχιστο δυνατό τις οικογένειες που έχουν πραγματική ανάγκη.
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την ευαισθησία σας και την πολύτιμη βοήθειά σας και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία.

Ο Αντιδήμαρχος
Κοινωνικής Πολιτικής