Με την ολοκλήρωση της ενότητας Φροντίζω το περιβάλλον –  Κλιματική αλλαγή και με τίτλο του προγράμματος « Φροντίζω …για να έχω»  στα  Εργαστήρια Δεξιοτήτων, η Β΄τάξη του σχολείου μας παρουσίασε θεατρικές παραστάσεις με περιβαλλοντικά μηνύματα. Συγκεκριμένα το Β΄1 τμήμα, σε συνεργασία με τη ΜΚΟ «Πράσινο+ Μπλε», παρουσίασε στις 27 Φεβρουαρίου στην Παπαχαραλάμπειο Αίθουσα της πόλης μας τη θεατρική παράσταση « Η ωραία Μολυσμένη» και το Β΄2 τμήμα στις 13 Μαρτίου παρουσίασε τη θεατρική παράσταση « Ντο, ρε, μι φα, σολ, λα, σι, ανακύκλωσα εγώ, ανακύκλωσε κι εσύ!». Και οι δύο παραστάσεις είχαν ως στόχο, μέσα από το παιχνίδι ρόλων και την ενσυναίσθηση, να περάσουν στα παιδιά μας το μήνυμα ότι όλοι είμαστε υπεύθυνοι απέναντι στο περιβάλλον και όλοι πρέπει να  το φροντίζουμε με τις ενέργειές μας, ώστε να το παραδώσουμε και στις επόμενες γενιές. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας ανέδειξαν το ταλέντο τους ως μικροί ηθοποιοί και πραγματικά τους απολαύσαμε και μας έκαναν υπερήφανους!!!